Co warto wiedzieć o prowadzeniu własnej firmy? | Blog o biznesie | Leszek Król
Witaj na moim blogu,

Co warto wiedzieć o prowadzeniu własnej firmy? | Blog o biznesie

Prowadzenie firmy / sie 21, 2019

Czy zakładając własną działalność stworzyłeś biznes plan? Czy opracowałeś cele kwartalne, które chciałbyś zrealizować? Rzeczywistość, często różni się od naszych oczekiwań. Tak było również w moim przypadku, kiedy założyłem swoją pierwszą firmę. W tym artykule chciałbym dokładniej podzielić się moimi doświadczeniami, które mam nadzieję, będą stanowiły cenna lekcję dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w prowadzeniu biznesu w Polsce.

Nie rzucaj pracy na etacie

Wiele osób, które decyduje się na zalożenie swojej własnej firmy, decyduje się zrezygnować z dotychczasowej pracy wierząc mocno we włąsne przedsięwzięcie. Życie jednak potrafi dać w kość i kiedy okazuje się, że biznes nie idzie, osoby takie zostają na lodzie bez pomysłu na siebie. Dlatego staraj się traktować pierwszy biznes jako egzamin, do czasu kiedy działalność nie zacznie przynosić większych dochodów niż twoja pensja. Dopiero po przekroczeniu tego punktu, możesz zacząć myśleć o stopniowym odchodzeniu od etatu. Warto nadmienić, że nie wszystkie działalności wymagając rezygnacji ze stałej pracy. Przykładem jest tutaj prowadzenie biznesu online (np. własny sklep internetowy lub sprzedaż kursów) - możesz przecież robic w czasie wolnym w domu.

Staraj się stawiać małe kroki

Zauwazyłem

Nie przywiązuj się do pomysłu

Pomysł bez analizy rynku i pierwszych klientów, którzy za niego zapłacili to tylko idea, na której można oprzeć swój pierwszy krok jednak nie wolno się do niej przywiązywać.  Prowadząc biznes w Polsce nauczyłem się być otwarty i elastyczny na różne możliwości.

Nie przestawaj się rozwijać

Założenie firmy nie powoduje, że jesteś ekspertem. Dopiero twoje długofalowe działania, ukończone pomyślnie realizacje i referencje od klientów budują twoją reputację eksperta. Pamiętaj jednak, że nie możesz się zamykać w puszcze. Staraj się poświęcej każdego dnia chociaż 30 min na rozwój. Inwestuj w siebie bo tylko to sprawi, że staniesz się lepszy i pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój Twojego biznesu.

Na rynku nie liczy się to czego Ty chcesz

Znajdź mentora

Porażkę traktuj jako lekcję

Im bliżej celu jesteś, tym cieżej

Pasja jest tutaj kluczem

Potrzebujesz wsparcia?

Chętnie z Tobą porozmawiam na konsultacjach indywidualnych i spojrzę na Twoją markę lub produkt z perspektywy wspólnie wypracowanych wniosków. Pomogę Ci rozwinąć Twój biznes – napisz mi o swoich potrzebach na contact@leszekkrol.com.

Do usłyszenia!
Leszek Król