Zauważyłeś, że rozwijajać lub tworząc produkt skupiasz się wyłącznie na osiągnięciu określonego rezultatu? Dzieje się to tak, że często pomijamy mniej dla nas ważne elementy całej układanki. Pamiętajmy, że również one są trybikiem całej maszyny jaką jest proces produkcji.

Każdy z nas szuka doskonałości w tym co robi. Osoby początkujace w branży kretywnej starają się zrealizować swój pierwszy cel za wszelką cenę. Każda kolejna realizacja pozwala im zdobyć doświadczenie i widzę, która przydaje się przy nowych wyzwaniach. Dzięki niej podświadomie wiemy, czego konkretnie unikać, lub jakiego rozwiązania zastosować, aby osiągnąć zamierzony cel szybciej. Tak właśnie tworzą się procesy, które stosujesz w swojej pracy, ale czy na pewno są one idealne i wydajne?

W tym celu powstała właśnie filozofia Kainzen. Wywodzącą się z Japonii filozofia  zarządzania, która odnosi się do ciągłej i niekończącej się poprawy funkcjonujących procesów w przedsiębiorstwie lub nawet w codziennym życiu.

W 1896r. mistrz Masaaki Imai w swojej książce opisał praktykę ciągłego doskonalenia (Lean Management), zwaną kaizen, która w wolnym tłumaczeniu oznacza nieustanne poprawianie, ulepszanie, doskonalenie.

Założenia Kaizen

Na codzień, człowiek egzystuje w wielu grupach społecznych (tj. rodzina, paczka znajomych, firma, fundacja, stowarzyszenia itd), które ze względu na zmieniający się świat wymagają ciągłego doskonalenia w każdej sferze życia. Zbliżenie się do doskonałości, wymaga ciągłego doskonalenia, które odbywa się poprzez ustaloną listę małych kroków, selektywnie eliminując wszelkie wykryte niezgodności.

Rodzaje Kaizen

Lorem

Zasady Kaizen

Kaizen przepływu -

Kaizen informacji -

Zastosowanie Kaizen w pracy

Lorem

Podsumowanie

Lorem

Potrzebujesz wsparcia?

Chętnie z Tobą porozmawiam na konsultacjach indywidualnych i spojrzę na Twoją markę lub produkt z perspektywy wspólnie wypracowanych wniosków. Pomogę Ci rozwinąć Twój biznes – napisz mi o swoich potrzebach na contact@leszekkrol.com.

Do usłyszenia!
Leszek Król